WZZOZCLChiR laureatem plebiscytu Hipokrates 2019

Utworzono: 20 wrzesień 2019
Dariusz Firaza

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi laureatem  plebiscytu  organizowanego przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany” w kategorii „Szpital roku w Województwie Łódzkim w plebiscycie Hipokrates 2019”.

Miło nam poinformować, że dniu 16.09.2019 podczas uroczystej gali Hipokrates 2019 zorganizowanej w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nasza placówka zdobyła I miejsce w kategorii

„Szpital roku w Województwie Łódzkim w plebiscycie Hipokrates 2019”. W plebiscycie wzięło udział prawie 3700 kandydatów z całego województwa łódzkiego, którzy rywalizowali w 14 kategoriach: 6 na etapie powiatowym i wojewódzkim oraz 8 wyłącznie na etapie wojewódzkim.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi dr n. med. Waldemar Kowalczyk, zaznacza, że;

„Jest to niebywale cenne wyróżnienie dla zespołu, ponieważ, w plebiscycie na nominowanych,  głosowali sami pacjenci”.

Pan Dyrektor dodaje, że:

„Szpital to nie tylko mury i sprzęt, to w głównej mierze ludzie. Od ich wiedzy doświadczenia, zaangażowania i wrażliwości zależy sukces szpitala. Naszym staraniom przyświeca jeden cel: troska o pacjenta. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań, by nasze placówki spełniały nie tylko podstawowe normy, ale by były wyposażone w doskonałej jakości specjalistyczny sprzęt. Nagroda utwierdziła nas w przekonaniu, że dysponujemy usługami medycznymi o najwyższym standardzie oraz, że wykazujemy szczególną dbałość o dobro i zdrowie naszych pacjentów. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za każdy oddany na nas głos”.

Akcja Hipokrates Województwa Łódzkiego 2019 objęta została Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. dr. hab. n. med. Radzisława Kordka oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi. Partnerem gali została Grupa Krotoski Centrum Audi Łódź.

 

Autor:

Monika Gąsiorowska-Duszyńska
Rzecznik Prasowy Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi